3 DŮVODY, PROČ POUŽÍVAT OBRÁZKY PŘI VÝUCE ANGLIČTINY

28.09.2023

Zapamatovat si nová slovíčka je jednou z největších výzev při učení jazyka. Existují ale skvělé způsoby, jak tento proces dětem ulehčit. Používání obrázkových karet je totiž skvělý způsob, který je mnohem efektivnější a dětem blízký.

1. Vizuální podpora

Obrázky pomáhají dětem snadno rozpoznávat slova a spojovat si je s konkrétními objekty a situacemi. Tato vizuální vazba dětem pomáhá lépe chápat a pamatovat si daná slovíčka.

Obrázkové kartičky totiž pomáhají vytvořit silné spojení mezi významem slova a jeho vizuální podobou. Například, pokud dětem ukážeme obrázek jablka a řekneme jim "It's an apple", výrazně zvyšujeme pravděpodobnost zapamatování si tohoto slovního spojení, než kdybychom vsadili jenom na zvukovou podobu bez vizuálního doprovodu. Čím více smyslů zapojíme, tím lépe. Představte si, že je jablíčko vašim oblíbeným ovocem, a zvukový a vizuální doprovod je doplněn i jeho sladkou chutí! Slovní spojení "It's an apple" jen tak nezapomenete ;-) 

2. Zábavný a interaktivní přístup

Interaktivita a zábava jsou klíčové prvky pro výuku dětí v předškolním věku. Děti mohou s obrázkovými kartami hrát různé hry, které je aktivně zapojují do učení a činí lekce angličtiny pestřejší. Mohou například třídit karty podle témat, hledat kartičky s konkrétními obrázky, hrát bingo a pexeso. Nebo tancovat kolem kartiček na tematickou písničku, a když lektor hudbu zastaví, pojmenovat co je na obrázku kartičky, která je dítěti nejblíž.

3. Rozvoj komunikačních dovedností

Používání obrázkových karet také podporuje rozvoj komunikačních dovedností v cizím jazyce. Děti se mohou ptát na obrázky na kartách nebo popisovat, co vidí. Tímto způsobem se učí komunikovat a vyjadřovat své myšlenky v angličtině, což je cenná dovednost, kterou si mohou osvojit již v raném věku.

Interaktivní angličtina nabízí bohatou zásobu obrázkových podkladů pro výuku angličtiny. Využití obrázků pro lepší slovní zásobu je skvělý způsob, jak dětem usnadnit a zpříjemnit proces učení. Vyzkoušejte to a uvidíte, jak se vaše třída stane ještě více nadšenou pro výuku angličtiny.

Ať už s výukou teprve začínáte anebo máte za sebou dlouholetou praxi, ale zajímají vás tipy pro zefektivnění vašich kurzů angličtiny, přihlaste se k odběru našeho blogu zde.