JAK UDRŽET KONTAKT SE STUDENTY I V LÉTĚ?

06.07.2023

Kladete si dotaz, jak neztratit kontakt s rodiči a dětmi v průběhu léta, kdy výuka angličtiny většinou neprobíhá? Léto je dlouhá doba, kdy děti můžou kontakt s angličtinou ztratit úplně anebo se rozhodnout pro jiné kroužky. Jak to tedy udělat, aby se tak nestalo a v novém školním roce se k nám vrátily s nadšením a plné elánu? 😉

Jednoduché ale zábavné hry zaměřeny na opakování uplynulého školního roku jsou tím správným řešením! Díky nim děti mohou trénovat angličtinu i během prázdnin a dokážou se zabavit na dlouhé hodiny třeba během výletu.

Jednou z našich nejoblíbenějších her je "Little Detective", která je ke stažení  pro vás zdarma zde. Slouží k upevňování slovní zásoby, ale také k prohloubení vztahu mezi dítětem a rodiči. Je navržena tak, aby byla flexibilní a snadno přizpůsobitelná různým situacím jako jsou právě výše zmíněné výlety, procházky městem, nebo jízdy v autě.

Pravidla jsou úplně jednoduchá. Začnete tím, že rodičům předáte pracovní list, který obsahuje všechny potřebné informace 😉zeptali se dítěte: "Will you find a ...?". Při výběru obrázku je důležité dbát na relevantnost – je zapotřebí vybrat obrázek, který se skutečně v okolí vyskytuje.

Děti nemusí hledat pouze předměty, ale můžete tuto hru aplikovat i na barvy. "Will you find something blue?" může být otázkou, která zahájí dobrodružství plné objevování a učení. Děti budou nadšené, když najdou něco modrého, ať už jde auto, nebe nebo květinu.

Další oblíbenou hrou je Bingo. Pracovní list si rodiče vytisknou dvakrát, jeden rozstříhají a obrázky postupně losují. Názvy obrázků rodič říká anglicky a dítě je postupně zakrývá, například mincemi nebo kousky papíru. Po zakrytí všech obrázků oceníme dítě potleskem doprovázeným hlasitým "BINGOOOOOO!".

Pokud děti slovní zásobu zvládají bez problémů, můžou rodiče začít hrát i hru "What is it?". Stačí ukázat na obrázek na pracovním listě a zeptat se: "What is it?" Děti budou muset uhodnout, co obrázek v angličtině zobrazuje.

Tento typ her je skvělý pro rozvíjení slovní zásoby a porozumění. Tuto hru lze udělat ještě zábavnější, když se přidá prvek překvapení. Požádejte rodiče, aby nechali své děti zavřít oči a ukázat prstem na nějaký obrázek v pracovním listu. Poté se rodič zeptá: "What is it?" Tato variace do hry přidává prvek napětí a vzrušení.

A konečně, odměny. Děti milují, když jsou za něco chváleny a odměňovány. Po úspěšném uhádnutí jim rodiče mohou dát nálepku, razítko nebo roztomilou kresbu do obrázků na pracovním listě. Toto povzbudí děti k dalšímu hraní a učení.

Věříme, že tyto tipy vám pomohou udržet spojení s malými studenty a jejich rodiči během letních prázdnin 😉

Ať už s výukou teprve začínáte anebo máte za sebou dlouholetou praxi, ale zajímají vás tipy pro zefektivnění vašich kurzů angličtiny, přihlaste se k odběru našeho blogu zde.