JAK ZEFEKTIVNIT PŘÍPRAVU VÝUKY - PÍSNIČKY

18.02.2023

Jsme rádi, že spolu s námi chcete rozvíjet jazykovou vybavenost dětí a zároveň jim pomoct, aby se v angličtině lépe orientovaly. Na této stránce budete postupně nacházet různé rady a tipy, jak ve výuce postupovat, aby byla co nejvíce efektivní, a přitom opravdu zajímavá.

Začneme prvním tipem, a tím je učení písniček


Zpívání je skvělá aktivita, kterou můžete do výuky zapojit. Za pomocí obrázků, doprovodných zvuků, gest nebo rekvizit se texty písní stanou lépe zapamatovatelné a zanechají výraznou paměťovou stopu, kterou si dítě vybaví i několik let poté.

Opakovaný poslech bude vést ke snadnému zapamatování hravé melodie a slov, které si pak děti budou samy od sebe broukat.

Nicméně, pro nejmenší studentíky volíme písničky jednoduché, obvykle s opakujícím se textem a pouze drobnými obměnami. A přesně ty ale mohou být i pro nás dospěláky celkem oříšek na zapamatování. :-)

Nejúčinnější pomůckou je v tomto případě vypsání klíčových slov na tabuli, aby lektor měl záchytné body neustále na očích.

Uveďme si to na příkladu písničky Me!, která popisuje různé části těla. Zde je úryvek:

This is my head.
These are my eyes.
This is my nose.
These are my ears.
This is my mouth.
These are my teeth.
This is my chin.
These are my cheeks.

Tučně zvýrazněná slova by se měla na tabuli objevit, aby lektor mohl děti textem písničky provádět bez zaváhání a nedocházelo tak k záměně slov a celkovému narušení písničky.

Držíme vám palce a věříme, že s Vaší pomocí budou děti angličtinu milovat :-)

Máte zájem o více tipů k výuce angličtiny pro děti, které byste pak zužitkovali ve své praxi? Pokud ano, kontaktujte nás, rádi Vám s tím pomůžeme 😉.