JAK ZPESTŘIT VÁNOČNÍ LEKCE REKVIZITAMI ZA PÁR KORUN?

09.12.2023

Vánoce jsou za dveřmi a my se podíváme na to, jak toto období můžete efektivně využít i během výuky angličtiny.

Využívání zajímavých rekvizit je skvělý způsob, jak u dětí vzbudit zvědavost a udržet jejich pozornost. Tímto způsobem můžete učení proměnit v zábavnou a interaktivní činnost, která podporuje přirozené zapojení všech dětiček. Právě přátelský a hravý přístup k výuce je klíčem k jejich dlouhodobému zájmu o jazyky a další oblasti poznání.

Vánoční rekvizity najdete v každém obchůdku a stojí opravdu jen pár korun. Navštívit můžete třeba Pepco, Kik, Action, TEDi nebo Tiger.

Vánoční čelenky upoutají pozornost dětí, a zároveň jim pomohou zapamatovat si fráze jako "Merry Christmas" nebo "Happy New Year". Dejte dětem možnost si čelenky vyzkoušet a nechte je s radostí pronášet vánoční fráze. Pokud budou potřebovat pomoc, laskavě jim předveďte správnou výslovnost a nechte je slova opakovat.

S vánočním ukazovátkem můžete zase hravě procvičovat slovní zásobu. Položte otázku "Where is…?" a nechte děti s ukazovátkem v ruce najít a ukázat příslušný obrázek uprostřed kruhu, ve kterém děti s Vámi jako lektorem sedí. Tato interaktivní aktivita podporuje zapojení všech smyslů dětí a jejich soustředění na zapamatování si nových slovíček a ucelených frází.

Rekvizity budou pro děti o to zajímavější, pokud budou zářit třpytkami, vydávat zvuky díky zvonečkům, chrastítkům nebo jiným zvukovým prvkům a budou obsahovat pohyblivé části.

Tyto rekvizity vytvoří prostředí plné vánoční atmosféry a děti budou nadšené a zapálené do opakování a učení nových slovíček a frází.

Máte zájem o více tipů k výuce angličtiny pro děti, které byste pak zužitkovali ve své praxi? Pokud ano, přihlaste se k odběru našeho blogu zde ;-)