REKVIZITY ANEB POZORNOST DĚTÍ JE ZARUČENĚ VAŠE

18.02.2023

Zdravíme všechny lektory a jsme rádi, že jste si nás opět otevřeli, abyste své znalosti posunuli zase o kousek dál. Dnes se povídáme na další způsob, jak zefektivnit vaši výuku, a to pomocí rekvizit.

Děti jsou přirozeně zvědavé, a právě díky této vlastnosti mohou objevovat, učit se a experimentovat. Rané dětství je proto ideální doba, kdy začít s výukou jazyků, protože děti mají přirozený zájem o vše nové a rozvíjí tak svůj pozitivní vztah k učení. Čím více podnětů, které podnítí dětskou zvědavost, tím větší zájem o výuku ze strany dětí bude.

Jednou z možností je použití hravých rekvizit, které naváží na téma dané hodiny. Teď se kupříkladu blíží Velikonoce, a proto ideální způsob, jak hodinu oživit je použití králičích oušek nebo namalování si čumáčku či fousků. 

Děti se budou bavit a zároveň je bude téma o to více zajímat. Je to i skvělá příležitost děti naučit nová slovíčka jako třeba "Happy Easter!". Pokaždé, když lektor ukáže na ouška, příp. jinou rekvizitu spojenou s Velikonocemi, řekne "Happy Easter!". Dětičky si budou chtít danou rekvizitu půjčit a velice rychle pochopí, že každý, kdo ji má, říká "Happy Easter!".

Jako další rekvizity můžete použít i klasické maňásky, hračky, loutky, převleky a jiné.

Máte zájem o více tipů k výuce angličtiny pro děti, které byste pak zužitkovali ve své praxi? Pokud ano, kontaktujte nás, rádi Vám s tím pomůžeme 😉.